Потпечени макарони - Вегета 100% оригинална
Насловна страна

Потпечени макарони

ДК
korisnik
макарони
макарони
јогурт
јогурт
сирење
сирење
јајца
јајца

Во подлабок сад го ставаме сирењето, околу 200 г (по вкус), ставаме 1/2 л. јогурт и 2 јајца и смесата ја мешаме да се изедначи.
Во меѓувреме, настрана во друг сад, ги вариме макароните 3-4 минути и ги цедиме од водата.
Во тава ги ставаме макароните, ги преливаме со претходно направената смеса, ставаме лажица ВЕГЕТА оригинал, промешуваме, и тавата ја ставаме во рерна. Готвиме околу 20 минути, на 200 степени. Брзо, лесно и превкусно! Наздравје!

Ја почитуваме вашата приватност

За да работи правилно нашата страница и постојано за да ги подобруваме нашите услуги, ние користиме колачиња. Во случај да сакате да ја оневозможите употребата на колачиња, некои делови од страната може да станат недостапни. Прочитајте ги деталите во Услови за користење.

Типови на колачиња: Технички, Маркетинг

Поставки