Полнети шампињони - Вегета 100% оригинална
Насловна страна

Полнети шампињони

ЈВ
korisnik
шампињони
шампињони
спанаќ
спанаќ
Урда
Урда
Кашкавал
Кашкавал

Ги отстрануваме дршките од шампињоните и ги редиме во керамичко тавче. Во зовриена вода го обаруваме измиениот спанаќ. Го цедиме и сецкаме. Во спанаќот додаваме вегета и урда и убаво ги мешаме. Со добиениот фил ги полниме шампињоните. Одозгора ставаме рендан кашкавал. Печеме во загреана рерна на 180 степени околу 20 минути додека се растопи кашкавалот.

Ја почитуваме вашата приватност

За да работи правилно нашата страница и постојано за да ги подобруваме нашите услуги, ние користиме колачиња. Во случај да сакате да ја оневозможите употребата на колачиња, некои делови од страната може да станат недостапни. Прочитајте ги деталите во Услови за користење.

Типови на колачиња: Технички, Маркетинг

Поставки