Пастицо - Вегета 100% оригинална
Насловна страна

Пастицо

ЈВ
korisnik
макарони
макарони
мелено месо
мелено месо
јајца
јајца
Кашкавал
Кашкавал

Ги вариме макароните. Во тавче го пржиме меленото месо во коешто додаваме вегета. Во порцеланско тавче ставаме две третини од сварените макарони па прженото мелено месо па остатокот од макароните. Во сад ги матиме јајцата со вегета и ги преливаме врз макароните. Ставаме да се пече во загреана рерна на 180степени околу половина час или додека не заруменат макароните. Се вади од рерна и се редат кришки кашкавал. Се враќа во рерна уште 10тина минути да се растопи кашкавалот.

Ја почитуваме вашата приватност

За да работи правилно нашата страница и постојано за да ги подобруваме нашите услуги, ние користиме колачиња. Во случај да сакате да ја оневозможите употребата на колачиња, некои делови од страната може да станат недостапни. Прочитајте ги деталите во Услови за користење.

Типови на колачиња: Технички, Маркетинг

Поставки