Насловна страна

палента со зачини и крем сирење

ЈВ
korisnik
палента
палента
крем сирење
крем сирење
путер
путер
зачини
зачини

Ставаме 2 чаши вода да зовријат на оган. Во зовриената водата ставаме две лажички путер, сол, зачини (мајчина душичка, оригано, босилек ) и Вегета. Додаваме пола чаша палента и мешаме, се вари 20тина минути со повремено мешање на тивок оган. Ја сервираме топла со крем сирење.

Ја почитуваме вашата приватност

За да работи правилно нашата страница и постојано за да ги подобруваме нашите услуги, ние користиме колачиња. Во случај да сакате да ја оневозможите употребата на колачиња, некои делови од страната може да станат недостапни. Прочитајте ги деталите во Услови за користење.

Типови на колачиња: Технички, Маркетинг

Поставки