Домашно гиро - Вегета 100% оригинална
Насловна страна

Домашно гиро

МК
korisnik
тортиља
тортиља
пилешко
пилешко
зазики сос
зазики сос
помфрит
помфрит

Пилешкото месо околу 150 г. го обаруваме, и потоа истото го сечеме на помали делови (како ленти), го ставаме во тавче, малку да се пропржи (да зарумени). Во истото, додаваме една лажица ВЕГЕТА оригинал и промешуваме.
Настрана во фритеза, пржиме помфрит.
Земаме тортиља, ја затоплуваме во тава, ја премачкуваме со зазики сос, ставаме од пилешкото и помфритот, ја виткаме во ролна. Брзо и вкусно! Наздравје!

Ја почитуваме вашата приватност

За да работи правилно нашата страница и постојано за да ги подобруваме нашите услуги, ние користиме колачиња. Во случај да сакате да ја оневозможите употребата на колачиња, некои делови од страната може да станат недостапни. Прочитајте ги деталите во Услови за користење.

Типови на колачиња: Технички, Маркетинг

Поставки