Насловна страна

Веге шпагети

АБ
korisnik
шпагети
шпагети
сос
сос
печурки
печурки
маслинки
маслинки

Шпагетите ги приготвуваме стандардно како што е назначено на паковката.
Печурките ги пржиме на тивок оган и штом бидат при крај, го додаваме сосот, односно доматно пире и 2 лажици Вегета и се вари сето тоа околу 15тина минути.
Штом биде готово ги поливаме готовите шпагети со доматното пире и печурките и одозгора ставаме ситно сечкани зелени маслинки.
Наздравје!

Ја почитуваме вашата приватност

За да работи правилно нашата страница и постојано за да ги подобруваме нашите услуги, ние користиме колачиња. Во случај да сакате да ја оневозможите употребата на колачиња, некои делови од страната може да станат недостапни. Прочитајте ги деталите во Услови за користење.

Типови на колачиња: Технички, Маркетинг

Поставки